Co dalej z Bitcoinem? – podstawowe informacje

W Internecie roi się od wypowiedzi osób, które na Bitcoinie zarobiły ogromne pieniądze lub też straciły majątek życia.

Bez wątpienia jest to jedna z najbardziej polaryzujących form oszczędzania. Ma ona tak samo dużo przeciwników, jak i zwolenników, przy czym obie grupy są pewne swoich racji. Poza chętnie wypowiadanymi opiniami na temat kryptowalut, pojawia się smutny fakt. W ostatnim czasie kurs Bitcoina znacząco spadł. Co będzie dalej?

Co dzieje się z Bitcoinem?

Ostatnie miesiące dla Bitcoina nie były najlepsze. Mogłoby się wydawać, że jego kurs leci na łeb na szyję. Od początku roku notowania tej kryptowaluty spadły aż o prawie 40%. Wskaźnik ten byłby jeszcze gorszy, gdyby nie to, że w ciągu ostatnich dni kurs nieco się odbił. Nadal jednak pozostaje na stosunkowo niskim poziomie. Warto także wrócić wspomnieniami do listopada 2021 roku. Wówczas cena za jednego Bitcoina wynosiła ponad 260 tysięcy w przeliczeniu na złotówki. Dużo wtedy mówiło się o kryptowalutach, a wiele osób postanowiło zainwestować sporą część oszczędności w to aktywo. Niestety obecnie Bitcoin kosztuje ponad 2,5 razy mniej.

Prognozy dla Bitcoina – pozytywne czy niekoniecznie?

Wiele osób uważa, że obecnie jest najlepszy moment na kupowanie Bitcoina. Jego aktualną cenę uważają za dołek, w związku z czym kurs tej kryptowaluty powinien rosnąć. Warto jednak podkreślić, że podobne opinie można było usłyszeć nawet kilka miesięcy wcześniej. Pomimo życzeniowego myślenia cena Bitcoina mocno spadła. Tak samo może być i tym razem. Choć wciąż są osoby, które wierzą w projekt oraz Ci wątpiący, nie możemy mieć absolutnie żadnej pewności, jak zachować się kurs. W szczególności w tak zmiennych czasach.

One thought on “Co dalej z Bitcoinem? – podstawowe informacje

Dodaj komentarz