Chcesz odzyskać nawet stuprocentowy zwrot podatku z Niemiec? Rozlicz swój podatek z Holandia.org

Niemcy uznawane są za kraj pierwszego wyboru dla emigracji zarobkowej nie tylko z racji bliskości granic. Polacy mogą liczyć na zdecydowanie lepsze wynagrodzenie za pracę. Powoduje to, że nawet przez wiele lat korzystają z takich możliwości. Wielu z nich w Niemczech mieszka na stałe. Roczne zeznanie podatkowe to szansa na dodatkowe pieniądze ze zwrotu podatku. Mogą się o niego starać wszyscy pracownicy, którzy podejmowali się legalnego zajęcia. Polakom w wypełnieniu formalności pomaga biuro rachunkowe Holandia.org, które przez 15 lat swojej działalności odzyskało dla swoich klientów ponad 150 milionów złotych.

Rozliczenie z niemieckim fiskusem. Odzyskaj łatwo podatek z Niemiec

Jeśli przepracowałeś lub przepracowałaś w Niemczech dłużej niż 6 miesięcy, to według obowiązujących przepisów jesteście uznawani za rezydenta podatkowego. Status ten wiąże się z nieograniczonym obowiązkiem podatkowym, ale i przywilejami z tego tytułu. Dotyczą one m.in. korzystania z kwoty wolnej od podatku, wspólnego rozliczenia z mężem lub żoną czy ulg podatkowych, które dodatkowo podniosą kwotę zwrotu podatku. 

Cała procedura nie należy do najtrudniejszych, ale wymaga znajomości przepisów i terminów obowiązujących co do wysłania deklaracji podatkowej. W celu poprawności jego wypełnienia, podatnik musi być w posiadaniu zaświadczenia podatkowego – Lohnsteuerkarte – które zawierają informacje o wysokości osiągniętych dochodów. O tym, jak postępować w przypadku zeznania podatkowego w Niemczech przeczytasz na https://holandia.org/zwrot-podatku-z-niemiec/

Zwrot podatku z Niemiec samodzielnie. Czy się opłaca?

Tak, jak w przypadku rozliczenia podatku w Polsce, istnieje możliwość dokonania samodzielnego złożenia zeznania podatkowego w Finanzamt. Warto jednak skorzystać z pomocy fachowego doradcy podatkowego, które podpowie nam, jakie ulgi podatkowe będą dla nas najlepsze, w celu uzyskania wyższej kwoty zwrotu. Na https://holandia.org/ znajdziesz niezbędne informacje i kroki postępowania, które są konieczne, aby Twój PIT niemiecki został wypełniony poprawnie. Współpraca z biurem rachunkowym gwarantuje Tobie, że metoda rozliczenia jest w pełni bezpieczna i skuteczna zarazem. Urzędnicy mogą szybciej rozpatrzyć wniosek, który trafia do nich poprzez nowatorską platformę informatyczną. Droga elektorniczna powoduje, że takie zeznanie podatkowe rozpatrywane jest automatycznie, a zwrot podatku na konto trafi nawet w ciągu 6 tygodni. Rozlicz swój podatek z Holandia.org i nie przejmuj się formalnościami!