Zwrot podatku z pracę za granicą. Przeczytaj to, jeśli pracowałeś w Niemczech lub Holandii

Praca za granicą przez 3 miesiące i zwrot podatku? Tak, to możliwe! Pracownicy, którzy wyjeżdżają tylko do prac sezonowych mają możliwość skorzystania ze zwrotu podatku dochodowego. A ten w wielu przypadkach to nawet kilka tysięcy złotych. Jego wysokość zależy jednak od osiąganych dochodów i długości zatrudnienia. Mając status rezydenta podatkowego możemy liczyć na szereg ulg podatkowych, w tym wspólnego rozliczenia z  małżonkiem. W obu tych krajach funkcjonuje podobne prawo podatkowe. Chcesz wiedzieć więcej na ten temat? Przeczytaj nasz artykuł do końca!

Rozliczenie PIT z Niemiec. Dla kogo obowiązkowe rozliczenie?

Kto jest objęty obowiązkiem podatkowym w Niemczech? Przede wszystkim dotyczy on osób, których dochód przekroczył 10 700 euro w skali roku, pracowników z więcej niż jednym pracodawcą, a także emerytów i rencistów. Do tych trzech grup należy również doliczyć rezydentów podatkowych, którzy przebywają w Niemczech w sposób ciągły przez minimum 6 miesięcy. Taka osoba, dzięki statusowi rezydenta, ma możliwość skorzystania z ulg podatkowych i rozliczenia z małżonkiem, które podniosą kwotę zwrotu podatku z Niemiec

Jednak nierezydenci, czyli pracownicy przebywający krócej niż 6 miesięcy, zgodnie z obowiązującymi przepisami, nie muszą składać rocznego zeznania podatkowego. Z tym, że nie otrzymają zwrotu podatku. W tym celu koniecznością jest wypełnienie niezbędnych formalności z Finanzamt, które z punktu widzenia podatnika jest korzystne. Więcej informacji o zwrocie podatku znajdziesz pod adresem https://borsukpodatki.pl/zwrot-podatku-niemcy/

Zwrot podatku z Holandii – kary za brak dostarczenia zeznania podatkowego

W holenderskim systemie podatkowym obowiązkiem jest rozliczenie się z Belastingdienst. W innym wypadku na podatnika zostanie nałożona kara finansowa za nieprzestrzeganie prawa. Motywacją do złożenia deklaracji jest możliwość otrzymania zwrotu podatku z Holandii. Ten nie jest mały i może wynieść nawet kilka tysięcy złotych. Dla nierezydentów terminem granicznym na kontakt z holenderskim fiskusem jest dzień 1 lipca obecnego roku.

Rozliczenie PIT-u holenderskiego jest korzystne z punktu widzenia rezydenta podatkowego. Podobnie, jak w Niemczech, taka osoba korzysta z wielu przywilejów w postaci ulg podatkowych, dodatków finansowych, a nawet sposobności wzięcia kredytu w banku. Dzięki temu wzrasta również kwota zwrotu podatku. Na https://borsukpodatki.pl/zwrot-podatku-holandia/ dowiesz się więcej o tym, jak rozliczyć podatek z Holandii i zyskać dodatkowe pieniądze.